Буквально в сотні метрів від затонулого корабля часів Першої світової війни можна побачити оглядову вежу часів Другої світової війни, більш того не лише побачити, а піднятись на неї, помилуватись краєвидами та послухати цікаві історії.
Вежа №23 (Fire Control Tower No. 23) єдина з веж побудованих під час війни у рамках програми по захисту затоки річки Делавар, кодова назва якої була Форт Майлс(Fort Miles). Ніякого форту не існувало, і не планувалось, Форт Майлс був комплексом бункерів, веж, артилерійських укріплень та інших військових об'єктів.
Побудована у 1942 році вежа №23 була однією з п'ятнадцяти веж, метою створення яких була дислокація і визначення точних координат ворожих кораблів, та швидка передача цієї інформації батареям прибережної артилерії, пости якої розтяглись від Вайлдвуду(North Wildwood, N.J), Нью-Джерсі до Бетані Біч, Делавер(Bethany Beach, DE).
Побудували башту дуже швидко, за три дні. Для цього використали "форму", в яку заливали бетон, чекали поки він застигне, піднімали її вище і повторювали це знову.
Довгі години чергові військові видивлялись чи не з'явиться десь на горизонті німецький корабель. Чергували по троє, один з них безупинно дивився у підзорну трубу, другий стояв біля телефону, щоб передати координати ворога артилерії та іншим вежам, ну а третій був так - принеси-подай, запиши.
Довгі післявоєнні роки башта стояла закинута, аж поки у 2009 році її не відновили, зробили підйом на неї безпечним і доступним усім (під час війни солдатам доводилось користуватись драбиною, а не зручними широкими гвинтовими сходами) та не перетворили її на музей.
На стінах вежі розмістилась невелика експозиція - фотографії ветеранів "тоді-і-зараз", предмети побуду та військова форма часів Другої Світової.
Якщо проїхати від вежі п'ять хвилин до пляжу Кейп-Мею можна побачити ще один цікавий військовий об'єкт - бункер побудований як і башта у 1942. Бункер теж був частиною Форту Майлс. В бункер не пускають, але бродити біля нього і навколо нього можна скільки завгодно.
Планувалось, що бункер буде тимчасовою спорудою, але він впевнено стоїть собі на пляжі вже не перший десяток років. Коли його побудували він знаходився щонайменше в 300-тах метрах від води, але кожного року ерозія з'їдає ще шматочок землі й океан потихеньку підбирається до бункера.
Цей бункер використовувався для збереження амуніції й оборони гавані. На відміну від башти, на якій не було ніякої зброї, бункер був обладнаний шестидюймовими гарматами. Він був вкритий землею, замаскований під навколишні дюни, тож тому про його зовнішній вигляд взагалі ніхто не турбувався.
Будівля масивна і потворна, кажуть що тому місцеві її не дуже полюбляють, але я думаю що таке страхіття було побудоване щоб збалансувати красу будинків історичної частини Кейп-Мею:)
Так що крім пляжів та архітектури, Кейп-Мей має ще і дуже цікаву історію, унікальні музеї та споруди, яких не знайдеш більш ніде. І маяк, на який ми цього разу не ходили :)
Немає коментарів:
Дописати коментар