Одним із місць які ми хотіли побачити була дамба у маленькому містечку Остін в Пенсильванії. Відома ця дамба не своєю красою чи розміром, а тим, що стала причиною загибелі багатьох людей.
У 1900 році компанія Bayless Paper побудувала паперову фабрику у долині біля дамби, періодичні засухи час від часу призводили до нестачі води для виробництва, тож вирішили побудувати велику дамбу в цій долинці.
Цементна дамба висотою 15 метрів, шириною 160 метрів повинна була бути завтовшки майже 9 метрів, але була побудована товщиною лише 6 метрів. Вже через кілька місяців стали помічати, що дамба має проблеми, під тиском води вона вигнулась і цемент почав тріскатись. Вирішено було за допомогою динаміту пробити в ній дірку і спустити трохи воду, тріщини ж вважались нормальними - горе-будівники сказали що це цемент сохне.
На жаль, трагедія нікого нічому не навчила. Дамбу і фабрику відбудували, та видно знову знехтували правилами безпеки, будували якомога дешевше, а не надійно, бо фабрика згоріла в 1933-му році, а дамбу знову прорвало в 1942. На щастя в цей раз обійшлось без людських втрат. Після другого провалу дамбу вже не відбудовували і з'явились закони, які стали регулювати будівництво дамб на державному рівні.
Зараз від дамби залишились лише великі цементні брили у трохи моторошній тихій долині, та невелика меморіальна дошка з іменами тих, хто загинув у той трагічний день.
Немає коментарів:
Дописати коментар