Кожного ранку місцеві рибалки причалюють до пірса з човнами повними риби. Прекрасно знаючи, що їм обов'язково щось перепаде, морські котики оточують ці нещасні човники групами й починають випрошувати рибку. Спостерігати за ними можна годинами, дуже вони цікаві. Так наприклад поки всі інші котики кружляли, плавали, перевертались на спину і живіт, один просто "сидів" у воді й не зводив сумних очей з човна та рибалок. Його спокій ніщо не порушувало, а терпінню можна тільки позаздрити. Врешті-решт він своє висидів, один з рибалок підгодував цього товстенького жебрака.
Крім котиків на пірсі є ще і ринок, з готовими та сирими морепродуктами. Кажуть, що там дають найкращий на Кейп-Коді клем-чаудер(Clam chowder), але нам не вдалось його спробувати - ринок і ресторан при ньому були зачинені у зв'язку з вечіркою співробітників.
Клем-чаудер - це густий суп з молюсків, картоплі, цибулі й селери. Цей суп винайшли у 18-му сторіччі у Массачусетсі, і з тієї пори він є його візитною карткою. Поступово він розповсюдився в усій прибережній зоні північно-східних штатів, але я вважаю, що південніше Род-Айленду клем-чаудер варити не дуже вміють (найгіршим є Манхеттенська варіація чаудера - з помідорами). Рецептів цього чудового супу море - в кожному містечку і кожному штаті свій варіант і всі вони сперечаються за звання найкращого.
Надивившись на котиків і на процес пакування риби у великі бочки, ми ще поїхали подивитись на дуже гарний маяк у тому ж самому місті - Четем Лайт(Chatham Light). Перший маяк на цьому місці побудували ще у 1808, і це був другий маяк на Кейп-Коді. Спочатку у нього було дві башти, але одну з них перенесли на дванадцять миль північніше і він став окремим маяком - Носет Лайт (Nauset Light). Будівлю доглядача маяка зараз займає прибережна охорона, а сам маяк, попри свій вік, все ще продовжує працювати.
Чатем, а особливо котики нам дуже сподобались, мабуть, найбільше з усього, що вдалось побачити за поїздку.
Немає коментарів:
Дописати коментар