Торонто надзвичайно чисте місто, не те щоб жодного папірця чи недопалка не валялось, але я обійшла пішки центр міста буквально вздовж і впоперек і усюди було чисто настільки, що це впадало в очі. . Все чинно і спокійно, трохи галасу і вогнів на площі Йонг-Дандес (Yonge-Dundas Square), але знову ж таки, там можна спокійно пройти. Ця площа, до речі, місце яке мені найменше сподобалось, голосно, людно, бруднувато і дурнувато.
Почала я своє друге знайомство з Торонто з фінансового центру та "старого" міста,
Одним з небагатьох місць, яке я запам'ятала зі свого першого візиту була плаза з неймовірно гарними золотим хмарочосом, будівлею банку Royal Bank.
Він складається з двох башт, північної й південної, висота яких відповідно 112 і 180 метрів. Разом обидві башти мають більш ніж 14 тисяч вікон. Їх екстер'єр оформлений з використанням золото-бронзового скла і бежевого граніту. Щоб надати склу такого кольору використовувалось справжнє золото і на кожну панель було витрачено 70 канадських доларів.
Взагалі в Торонто дуже багато гарних хмарочосів. Цей чи то ще тільки будують, чи та дивна споруда нагорі там і повинна бути, чи може то вікна мили, не знаю, але дивна форма цієї будівлі мені дуже сподобалась.
Фінансова частина міста швидко перетікає в "старе місто", але очікувати тут історичних будівель, вузеньких вуличок і бруківки не варто, хоча історичними будівлями забудовані цілі вулиці, вони все одно стоять серед хмарочосів, на широких сучасних вулицях, якими ганяють тихі трамваї (так і не встигла покататись на жодному, а дуже хотілось).
На межі фінансового й історичного районів знаходиться найцікавіша історична будівля цієї частини міста - будинок-праска, чи будинок Гудерхама (Gooderham Building). "Праска" була побудована у 1892 як офісна будівля, якою вона залишається і по сьогодні.
Дизайнер будинку - Девід Робертс Джуніор (David Roberts, Jr), і побудували його для Джорджа Гудерхама (George Gooderham) сина Вільяма Гудерхама(William Gooderham), про якого ми поговоримо наступного разу. В будівлі розміщались офіси гуральні Гудерхам і Вортс(Gooderham and Worts) аж до 1952 року.
На ширшій частині будинку - цікавий 3D-стінопис за яким розташувався малесенький парк
Берцзі(Berczy Park). Колись на місці парку були будинки, потім стоянка для машин й, врешті решт, з'явився парк, з неймовірним фонтаном. Архітект Клод Корміер (Claude Cormier) прикрасив химерний чавунний фонтан двадцятьма сімома скульптурами собак, а на його вершину помістив кісточку.
Не обійшлось і без котиків. Одна кицька сидить прямо на фонтані й здається дуже здивована тим, що навколо така кількість собак, ну а інша залізла на стелу біля входу в парк і спостерігає за цим усім звисока.
Поруч з Праскою знаходиться найвідоміший ринок міста - ринок Святого Лоуренса(St. Lawrence Market). У 2012 році National Geographic назвав цей ринок найкращим у світі продуктовим ринком.
М'ясні вироби, десерти, канадські вина, сири, морепродукти, відома канадська гірчиця... все виглядає дуже смачно, все гарно розкладено і все хочеться купити й спробувати...Я обмежилась лише сувенірами й гірчицею Козлик (Kozlik).
Виявилось, що в Канаді вирощується 90% світових запасів гірчичних зерен. Я це взнала лише побувавши тут третій раз. Ринок дуже затишний, я аж двічі на нього сходила :)
На цьому на сьогодні все, в наступних випусках - район-гуральня, університет, та інші цікавинки побачені в Торонто.
Немає коментарів:
Дописати коментар