Знаходиться плантація у невеликому містечку Уайт Касл(White Castle), Луїзіана, на березі річки Міссісіпі.
Ноттовей побудували у 1859 році, незадовго до війни, як і багато інших плантацій що ми відвідали. Чи плантації побудовані саме в ці роки краще збереглися, чи війна почалась тоді, коли плантатори почали аж занадто хизуватись своїм багатством.
Джон Хемпден Рендольф (John Hampden Randolph), власник Ноттовею, народився у Вірджинії у 1813, у багатій сім'ї, яка згодом переїхала до Міссісіпі. Його батько був суддею. Рендольф одружився на Емілі Джейн Ліддел в 1837. У них було 11 дітей. Рендольф займався в основному вирощуванням бавовни, але вважав що у цукрової тростини більше перспектив, тому він зібрав всю свою родину і перевіз їх у Луїзіану.
У 1842 році Джон придбав тут бавовняну плантацію і перетворив її на цукрову. Також він побудував паровий цукропереробний завод, перший у цих місцях, тож прибутки його зросли втричі. Через 10 років Рендольфи вже були найбільшими землевласниками на Півдні. Тоді ж Джону і прийшла в голову ідея, що він занадто скромно живе.
Джон Рандольф (John Randolph) наняв архітектора Генрі Говарда (Henry Howard) щоб той побудував йому найкращий будинок, бюджет будівництва - необмежений. Як і будь-якого іншого архітектора і дизайнера, така перспектива Говарда дуже порадувала. Він спланував триповерховий будинок,з асиметричним фасадом, спальнями на лівій стороні і великим фігурним виступом справа. Випуклий фасад з портиком вражав не своєю шириною, а висотою небаченою в цих краях. Він починався на рівні стелі першого поверху і піднімався на 4,7 метри.
До головного входу ведуть гранітні сходи, прикрашені металевими перилами зробленими у Новому Орлеані. Зліва - сходи для леді, справа - для чоловіків. Сходи доводилось розділяти на "чоловічі " і "жіночі", щоб чоловіки не побачили щиколотки жінок, які трохи піднімали свої довгі сукні коли підіймались сходами. На той час для леді показати свої щиколотки комусь було великим соромом.
Будівництво Ноттовей обійшлось в 80 тисяч доларів. Після того як маєток був побудований Рендольф знищив всі плани, щоб ніхто не зміг цю красу повторити. Будинок став найбільшим будинком, що був побудований до Громадянської війни у Луїзіані, його площа - 4900 квадратних метри.
Холл будинку прикрашає величезна люстра з латуні та кришталю Баккара. Ручки на дверях в холі з германської порцеляни, розписані вручу. По периметру кімнати архітектурні обломи, прикрашені різноманітними візерунками.
Найгарніша і найнезвичайніша кімната маєтку - біла бальна зала. Колони, арки, стеля, стіни навіть підлога - все пофарбоване в білий.
Рендольф хотів щоб ніщо в цій кімнаті не відволікало уваги від краси його семи доньок, які повинні були виходити заміж у саме цій кімнаті.
Вікна в цій кімнаті дуже великі, від підлоги до стелі, їх можна відкрити навстіж і створити величезний простір для вечірок.
Камелії були улюбленими квітами Емілі Рендольф.
Сади навколо Ноттовею теж варті прогулянки, фруктові і цитрусові дерева, магнолії, дуби, троянди... Краса.
Після Громадянської війни цукровий бізнес перестав бути настільки прибутковим і землі плантації були поступово розпродані. В 1889 році, після смерті Джона, Емілі Рендольф продала все що залишилось від плантації за 50 тисяч доларів які розділила порівну між своїми дев'ятьма дітьми і собою.
Новими власниками Ноттовей стали Дезіре Пірр Ландрі(Désiré Pierre Landry) і Джин Баптіст Дугас(Jean Baptiste Dugas). Але вже через десять років вони продали плантацію Альфонсу Ханлону(Alfonse Hanlon), який збанкрутів у 1913 і був змушений продати маєток Доктору Уайту Дж Овену(Dr. Whyte G. Owen) за десять тисяч. У Доктора Овена управління плантацією теж не вийшло, тож він розпродав землі і залишив собі лише будинок. Після смерті Доктора Овена маєток дістався його сину Стенфорду, що жив тут з дружиною Одесою. Але в них не було достатньо грошей щоб підтримувати цей величезний будинок в належному стані, тож плантація була продана ще раз у 1980 році. Новим власником став Арлін К. Діз(Arlin K. Dease). Він професійно займався реставрацією старих плантацій. За три місяці він зміг повністю відремонтувати Ноттовей і відкрити його для туристів.
Арлін Діз продав Ноттовей Полу Рамсей у 1985 році. Рамсей зробив з Нотовея досить популярний готель-курорт-музей. Тут часто проводять весілля - білосніжний маєток, білосніжна бальна зала, яку архітектор спеціально спланував для цього, дуже добре виходять на фотографіях.
Немає коментарів:
Дописати коментар