Тур до храму розпочався з короткої розповіді про те, хто ж такі масони. Привітний дядечко відразу нас почав запевняти, що хоч у них і є секретні ритуали й знаки, нічого містичного в масонстві немає, це не секта і не релігійна течія, хоча віра у вищу силу є обов'язковою умовою вступу до їх рядів. Цією вищою силою може бути Бог, Аллах, Будда чи будь-хто інший. Масони - це філантропічна організація, основною метою якої є зробити світ трохи кращим, шляхом благодійництва та підтримки розвитку науки й культури. Масони намагаються допомогти кожній гарній людині, яка є членом їх закритого клубу стати ще кращою, бути кращим чоловіком, батьком та громадянином. І, хоч при вступі до масонства, слово головної жінки в домі відіграє вирішальну роль чи візьмуть певного чоловіка в масони чи ні, жінок в масони не беруть. Мабуть, жінки в їх очах - люди другого сорту.
Масони ще й благодійна організація, кожного дня масонські ложі перераховують біля двох мільйонів доларів у лікарні, на підтримку бідних і т.д і т.п
Масонами були дуже багато відомих людей, зокрема чотирнадцять президентів США, включаючи Джорджа Вашингтона. На початку двадцятого сторіччя масонство було надзвичайно популярним, зараз не так, але все одно тільки у США налічують майже півтора мільйона масонів.
Ніхто не знає де і коли з'явились перші масони, але загально прийнятою є теорія, що вони були будівельниками, які будували замки й церкви у середні віки, а перша офіційна масонська ложа була створена у 1717 році в Лондоні. Звідти масонство розповсюдилось по всій Європі, а звідти потрапило у США, де першу ложу було відкрито у 1731-му.
Масонською ложею називають і групу масонів і будівлю в якій вони зустрічаються. Іноді такі будівлі називають храмами. Зазвичай масони збираються раз чи два на місяць і обговорюють нагальні питання, приймають нових членів спільноти та розважаються. Так, саме розважаються, вони групуються за інтересами, вподобаннями, мовами і так далі. Обмежень немає.
Масонський храм може ззовні виглядати як завгодно. У великих містах це може бути багатоповерхова будівля чи ж розкішний маєток, у менших чи просто бідніших районах - це може бути зовсім непримітна будівля. Оздоблення інтер'єру таких храмів теж залежить тільки від наявності певної суми грошей у членів тієї чи іншої ложі. Храм у Нью-Йорку всередині просто розкішний, кожна кімната оформлена у певному стилі, всюди дерево, вітражі, ліпнина та розписи, але це все не є обов'язковими елементами.
Обов'язковим ж у храмі є наявність певних атрибутів та розміщення меблів. Так, стільці у кожній кімнаті храму, у кожному храмі будь-де на землі будуть розставлені у певному порядку. В усіх храмах посередині стоятиме стіл, біля нього - три підсвічники. Також в приміщенні будуть дві колони, ліву колону називають Боаз, що дослівно у перекладі значить "в ньому сила", праву - Яхиг, що значить "він ствердить". Ці незвичайні колони були вперше встановлені у храмі царя Соломона.
У храмі Нью-Йорку нас провели по кількох дуже гарних кімнатах, декорованих у стилі доби відродження, середземноморському, єгипетському, готичному.... Кімната у готичному стилі - найбільш затишна. Вітражі, дерево, стеля у вигляді зоряного неба
Найбільша кімната храму - кімната у якій проводяться загальні збори, вона може вміщати до півтори тисячі осіб.
Дуже було цікаво на екскурсії, не часто потрапляєш у такі приміщення, так само як не часто можеш зіткнутись з членами досить закритої спільноти. Храм, до речі, можна відвідати в будь-який день, двері відчинені для усіх охочих. Приміщення храму також здаються в оренду, для різних урочистих заходів.
Немає коментарів:
Дописати коментар