Музей "Зелене сховище" є колекцією коштовностей, в якій зібрані дуже дорогі речі створені від періоду Ренесансу до класицизму. Своєю назвою він завдячує оригінальному кольору колон у залі коштовностей, які зараз зовсім і не зелені, а дзеркальні.
Збирати коштовності та різноманітні цікавинки почав король Август Сильний ще у 1723–1729 роках, тож це одна з найстаріших колекцій у Європі. Під час Другої Світової війни колекцію вивезли у фортецю Кенігштайн, а після її закінчення у Радянський Союз. Повернулись експонати у Німеччину 1958 році, та замок, в якому знаходиться "Історичне сховище" було зруйновано, тож виставлялось це все в інших музеях.
У 2006 році нарешті закінчили реставрацію, точніше відбудову замку, відновили інтер'єри за збереженими документами, і відкрили "Зелене сховище" для відвідувачів. Всього там понад три тисяч експонатів, які розташовані у дев'яти залах: вироби зі слонової кістки, бронзові статуї, чаші, срібло, золото, вирізьблені страусині яйця, коштовне каміння, діаманти, перлини... Аж очі розбігались, але це було тільки початком.
Починається все з годинників, кожен з яких просто шедевр і має стільки деталей, що їх можна розглядати, вибачте за тавтологію, годинами.
З усього розмаїття дуже гарних речей, найбільше мені сподобався ось цей вітрильник, викарбуваний зі слонової кістки. Настільки тонка і якісно зроблена робота. Вітрила аж прозорі, тонесенькі канати, навіть малесенькі моряки є.
Я взагалі люблю маленькі штучки, тож провела досить багато часу розглядаючи різноманітні статуетки з емалі, золота і дорогоцінних камінь.
Апогеєм мініатюр є композиція «Палацовий прийом в Делі у день народження Великого Могола Аурангзеба». Це просто щось неймовірне. На основі уявлень європейців і розповідей про розкіш у палацах східних правителів протягом семи років придворний ювелір Йоганн Мельхіор Дінлінгер і його брати створили цей шедевр, що складається з 137 фігурок, прикрашених 5 223 діамантами, 189 рубінами, 175 смарагдами, одним сапфіром і 53 перлинами.
Далі були прикраси, я не дуже розуміюсь на коштовностях, тож в основному мене вражала кількість і розміри камінців. Найвідомішим з них є Дрезденський зелений діамант на 41 карат — один з найбільших діамантів у світі. Своїм унікальним зеленим кольором він зобов'язаний природній радіоактивності.
Після нового і старого сховищ можна було б закінчувати - вражень вже було більше ніж достатньо, але на мене ще чекала зала повна рицарських обладунків.
Далі була колекція монет, починаючи від найстаріших і закінчуючи новими паперовими, в основному німецькі, але були й з інших країн, виставки які я просто не запам'ятала, бо вже було передозування інформацією і, врешті решт, Турецька зала.
В ній міститься одна з найстаріших й найбільших колекцій турецького мистецтва поза межами Турції. Німецьким правителям чогось дуже подобались східні штучки. Вони навіть частенько одягались як турецькі султани, будували шатра і навідували Турцію. Найбільший експонат турецької колекції - 20 метровий тент вироблений з золота та шовку.
Можна прогулятись під ним і уявити себе на прийомі у султана:) До Турецької палати до речі доходить не багато відвідувачів. З кожним наступним залом музею людей було все менше і менше, але я, раз вже прийшла, то подивлюсь все що показують:)
Нарешті я обійшла всі зали, залишалось лише вибратись на вежу і подивитись на замок зверху.
Вежа, висотою сто метрів, є однією з найвищих будівель міста, і там теж немає ліфту. Та на цей раз я була без рюкзака, тож підніматись було легко:) На башті, до речі, я була сама. Всі інші туристи загубились серед коштовностей:)
На цьому я завершила знайомство з музеєм та Дрезденом. Дуже мені сподобалось і перше і друге. Я помахала місту з гори ручкою, сказала до побачення та й відправилась на вокзал.
Немає коментарів:
Дописати коментар