Тим кому подобаються маленькі провінційні містечка, залізні дороги, легкий занепад і спокій - є чим зайнятись у Західній Вірджинії. Для зовсім фанатів навіть розробили спеціальний маршрут - Мідленд Трейл(The Midland Trail). В цей маршрут входять не тільки міста, але і парки, і місця де можна порибалити, і шопінг, тож маршрут цікавий. Так як нам треба було побачити місця, яки лежать досить далеко від Мідленд Трейл, то ми тільки іноді на неї потрапляли.
Просто закінчити розповідь про Західну Вірджинію і не згадати хоч про парочку міст, що загубились у часі, не можливо. Вони там на кожному кроці і є в них щось дуже привабливе.
Почнемо з міста Алдерсон, ми в нього потрапили дуже випадково, їхали собі кудись, але побачили цікаву місцину і зупинились побродить.
Населення Алдерсона - менше двох тисяч чоловік, засноване воно у 1881 році Джоном Алдерсоном(John Alderson).
Відоме місто в першу чергу, як місце в якому у 1927 році відкрили першу у США суто жіночу федеральну в'язницю. Вона існує і функціонує і сьогодні і є найбільшим роботодавцем міста.
Дуже цікавий у місті туристичний центр - перероблена стара заправка.
Нажаль, було зачинено, бо було уже пізно. У місті все як треба - головна вулиця, гарні краєвиди на річку та залізнична станція.
Туристів і жителів на вулицях міста ми не зустріли, але це тільки додавало атмосфери.
Льюісбург - туристичне місто, головна гарна вулиця, історичні місця, магазинчики. Названий він так на честь Андрю Льюіса(Andrew Lewis), який у 1751 році розбив свій табір.
Потім були розбірки з індіацями і війни, будувались і руйнувались форти, аж поки у 1782 році місто Льюісбург не було офіційно засноване.
Під час Громадянської війни місто часто переходило з рук в руки, на деяких будинках ще і досі можна знайти сліди від куль того часу. У багатьох будівлях були військові госпіталі та квартирували вояки з обох армій.
Зараз місто в першу чергу відоме чисельними музичними подіями, гучним святкуванням Дня Мартіна Лютера Кінга та різноманітними фестивалями.
Файеттвіль(Fayetteville) був заснований Авраамом Вандалом(Abraham Vandal), місцевим фермером і учасником Війни за Незалежність, тож місто спочатку називали Вандалія. Зараз на місці ферми Вандала розташована будівля суду. Чомусь Вандалія не сподобалась комусь, тож у 1837 року місто перейменували на Файеттвіль, на честь маркіза де Лафаєтта.
Під час вугільного буму місто розквіло і розрослось, але зі зникненням потреби у вугіллі теж стало занепадати. Зараз основна індустрія міста - туризм, так як місто розташоване біля мосту Нью-Рівер-Гордж.
Найбільше мене в цьому місті вразила пічка серед вулиці, чому вона там стоїть взнати не вдалось:)
Більшість міст у Західній Вірджинії схожі на міста, які я описала, також схожа їх історія - заснування - вугілля - залізна дорога - занепад - туризм. Туризм - це у тих, кому пощастило, якщо ж ні - то або просто занепад, або просто тихе село, але не все ж по мегаполісам їздить, і не всім же в них жити:)
Немає коментарів:
Дописати коментар