Не можна сказати що Квебек столиця стрит-арту, але цікаві місця є. Починається все з незвичайно оформленого будиночка, який зустрів нас прямо на в'їзді до міста.
Далі, по дорозі до історичного центру, ми знайшли цікавий оглядовий майданчик
і перший стінопис, автор якого побажав залишитись невідомим, бо інакше підписав би свою роботу так, щоб я могла розібрати.
Назва цієї скульптури "Ласкаво просимо, сироти"(Accueillir les Orphelins), щонайменше я так думаю:) Просто пошуки назв ускладнюються мовним бар'єром.
Наступна скульптура, це скульптура Сальвадора Далі "Космічний слон". Вона розташована напроти найвідомішої й найгарнішої будівлі міста - Шато-Фронтенак. Шато-Фронтенак - це не королівський замок, не будинок парламенту, а просто готель, але про нього пізніше.
Цікавий з мистецької точки зору парк Плас де Каноті ("Place des Canotiers"), в якому ростуть дивні дерева, а з під землі струменить пара.
Найвідоміший стінопис міста називається "La Fresque des Québécoi". Це перший мурал, який з'явився в історичній частині міста. На ньому зображена історія Квебеку, ключові історичні фігури та найцікавіші архітектурні пам'ятки міста.
Наступні скульптури розташовані на променаді Десджарда (Promenade Desjardins). Перша з них називається "На порозі століття" (Au seuil dun siècle). Її автор - Паскаль Аршамбу (Chèvre de Pascale Archambault)
Хто автор цієї скульптури, так само як і її назву, мені не вдалось з'ясувати. Можливо теж Аршамбу, судячи зі стилю, але можливо і ні.
А авторів і назву листочка я навіть не намагалась знайти, по-перше, не дуже багато інформації англійською про Квебек, по друге - шукати кленові листочки у Канаді все одно що голку у копиці сіна :)
Наступні скульптури були підписані тож за допомогою google translate вдалось щось про них почитати. Арт-інсталяція, що зображає літачок називається "Коли паперові літачки більше не ловлять вітер". Вона символізує проблеми дорослішання, і важкий період, коли закінчується дитинство. Автори - мистецька група Atelier MAP. Ця і наступна скульптура є частиною програми "Незвичайні пасажі" (Passage Insolites)Автор цієї інсталяції - Джорджа Вольп (Giorgia Volpe). Назва скульптури "Шляхи міграції №2" ("Passage Migratoire #2"). Вона символізує міграцію людей і тварин, та наскільки всі мігранти уразливі й водночас стійкі.
Дуже ще нам сподобався фонтан у вигляді фігури, якими прикрашали носи кораблів. Виявляється, називаються ці фігури галіон. Назва ж фонтану - "Ла Віврієр" ("La Vivrière"). Його побудували у 1995 році, щоб відзначити створення Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй. Скульптура (La Vivrière) - це робота художників Кармело Арнольдіна, Річарда Парді та Франсуа Хеберта (Carmelo Arnoldin, Richard Purdy, François Hébert).
Підозрюю що це меморіал комусь, але що кому саме не знаю.
Ну і наостанок - ось такий от стінопис.
Цікава риса Квебеку - надзвичайна кількість вуличних музикантів. Майже на кожному кроці хтось співає чи грає на різноманітних інструментах і робить це дуже непогано.
Починала писати, думала що дуже швидко справлюсь, що там того мистецтва було, а виявилось що було багато:) Так що можливо Квебек і не займає перше місце у списку міст, куди треба відправитись за мистецтвом, але і не останнє.
Немає коментарів:
Дописати коментар