"Дорожною люттю" називають агресивну поведінку водіїв, яка може включати непристойні жести та слова, погрози фізичною розправою, та небезпечні маневри з метою "покарати" чи "навчити" інших. Вперше цей термін з'явився у США у 1987-1988 році, коли на дорогах Лос-Анджелесу, відомого своїми заторами, водії почали стріляти одне в одного. Психологи цей феномен активно досліджують, бо невідомо чого з першого погляду нормальні люди починають так поводитись, поліцейські активно борються з цим, а письменники пишуть книжки.
Збірка "Дорожна лють" містить два оповідання - "Дуель"('Duel') Річарда Метісона і "Дросель" ('Throttle') написана Стівеном Кінгом і Джо Хіллом щоб відзначити вклад Метісона у літературу жанру горор.
"Дуель" Річарда Метісона розповідь про протистояння вантажівки і седану, що зустрілись на безлюдній однополосній дорозі десь у Каліфорнії. Хтось когось обігнав, хтось когось підрізав і почалось. Безпричинна лють і ненависть, шалена швидкість, агресія, небезпечні обгони на гірських поворотах і протистояння двох водіїв тримають в напруженні й примушують задумуватись про свою поведінку на дорозі:) На основі саме цієї розповіді Стівен Спілберг зняв один із перших своїх фільмів з однойменною назвою.
В "Дросселі" конфлікт між водіями має трохи іншу природу. Спочатку він теж здається безпричинним, але потім все стає на свої місця. Події розгортаються у розпеченій пустелі Невади, де зійшлись не на життя, а на смерть, банда на мотоциклах і вантажівка. Хто вистоїть? Хто правий і хто винний, і кому з них слід співчувати?
Збірка дуже цікава, тримає у напруженні, особливо коли слухаєш аудіокнижку за кермом, по дорозі на роботу. Починаєш підозріло на вантажівки подивлятись, та і на інші автомобілі теж, хто його знає що і в кого в голові.
Оцінка 8 з 10
Немає коментарів:
Дописати коментар