Коли ми підійшли до Інтрепід ми спершу навіть не зрозуміли, що ці всі люди - це черга:) Вирішили, що постоїмо півгодинки, як не зайдемо то не дуже й хотілось, знайдемо щось інше чим зайнятись. Черга рухалась досить швидко, тож до музею ми таки потрапили, але зробили висновки, що до таких популярних музеїв в цей день ходити не треба.
Сам Intrepid нас не особливо цікавив, бо ми вже там були, а нашою метою було побачити космічний шаттл Ентерпрайз (Enterprise). Enterprise це додаткова експозиція, тож хоч це і був день відкритих дверей гроші за вхідний квиток саме на виставку присвячену шатлу все одно беруть. Добре що ми пішли в День музеїв і заплатили лише за цю експозицію, бо якби ми заплатили повну ціну, то розчарування було б ще більшим. Не варто воно того:)
На вході до павільйону звучить запис реальних переговорів центру контролювання польоту та пілотами шатлу. Далі - велике і надвичайно темне приміщення - це був перший великий мінус. Я розумію, що мабуть вони хотіли космос показати, але хотілось би щось бачити все ж таки. По-друге - приміщення замале для шатлу. Тому побачити його цілком - неможливо.
Можна подивитись на його низ, боки, перед, але все шматками. Навіть з оглядового майданчика його все одно погано видно. По-третє, виявилось, що космічний шатл в космосі не був - це прототип який NASA використовували для тестування методів посадки. Але це вже не вина музею, це нам треба було краще дослідити, що ми так хочемо подивитись.
Enterprise був першим прототипом космічного корабля, що призначений для багаторазового використання. Його побудували у 1976 році і використовували як корабель для дослідження польотів без виходу за межі атмосфери. Ентрепрайз не мав двигунів, його запускали з модифікованого Боінгу-747. Після закінчення випробувань Ентрепрайз частково розібрали й з 2003 року використовують лише як музейний експонат. У 2012 році шатл було транспортовано до Нью-Йорку за Вашингтону де він виставлявся до цього. Перевезення було окремим шоу за яким слідкували новини і вся Америка - спочатку Ентерпрайз завантажили на літак, який NASA використовує для транспортування шатлів і відправили у Нью-Йоркський аеропорт JFK. Потім за допомогою кранів його перемістили на баржу і відправили в сторону Нью-Джерсі, до гирла Гудзону, по якому баржа довезла шатл музею. Подорож довжиною приблизно в 50 миль зайняла кілька днів.
Навкруги шатлу багато різних стендів на яких можна почитати про історію його створення, технології, дослідження та тести, які на ньому здійснювались. Також є картина з Лего на якій зображено Ентерпрайз, що пролітає над Нью-Йорком.
Після шатлу ми ще пройшлись палубою Інтрепіду, подивились на різноманітні літачки, та й пішли бродити Нью-Йорком, там завжди можна знайти щось дуже цікаве.
Немає коментарів:
Дописати коментар