книжки, трохи мистецтва та подорожі безмежними просторами США
середа, 23 листопада 2016 р.
Каміння, що дзвенить. Рінгінг рокс парк. Пенсильванія (Ringing Rocks County Park, PA)
Не по осінньому тепле сонце освітлювало невисокі пагорби, легкий вітрець шарудів голими гілками дерев, а до невеличкого парку у Пенсильванії тягнулась вервечка машин. Припаркувавшись, люди виходили з машин, брали в руки молотки і йшли до лісу. Ми молоток забули вдома тож прихопили з собою лом, який йде з набором для заміни колеса і теж пішли за усіма. У лісі щось дзвеніло та кричали діти...
Через кілька хвилин ми вийшли на велику прогалину, вкриту великими каменями. І діти, і дорослі самовіддано лупили по брилах, що звучали як церковні дзвони. Повний сюрреалізм - купа народу стукотить чим знайшла по каменях і дуже цьому радіє.
"Камені, що дзвенять" - досить рідкісне природне явище. Як зрозуміло з назви основною властивістю такого каміння є незвичайний металевий звук, які вони видають якщо по них вдарити чим-небудь. Замість глухого звуку удару - мелодійний дзвін. Камені звучать по різному і не всі з них особливі. "Живі", або "музичні" камені легко визначити - на них сліди від сотень ударів. Чого саме вони дзвенять ще і досі розбираються вчені. Найпоширеніша і найбільш найімовірніша теорія - щільність каменю і велика внутрішня напруга. Підтверджує цю теорію і те, що якщо "живий" камінь розбити, він "помирає" і перестає дзвеніти. Вміст металу у каміннях, вищий ніж звичайно, але у рамках норми для базальту, так що вчені вирішили, що їх хімічний склад не має відношення до природного феномену.
Довго існувала легенда також, що якщо камінь забрати з парку, то він перестає дзвеніти. Але ця легенда була придумана керівництвом парку, щоб камені не розтягували. План не спрацював, маленькі музичні камінці таки рознесли. З великими це важче зробити, ті що залишились важать приблизно по тоні, а якщо їх розколоти на менші частини звук зникає, як я вже казала вище. Ще ходять легенди що на кам'яному полі не ростуть рослини, його уникають комахи і тварини, тож якесь місце з поганою енергетикою, але вчені лише відмахуються на це, пояснюючи, що на голих брилах ніде у світі не знайдеш багато рослин чи тварин. Взимку на них все живе знищує холод, а влітку - сонце.
Якщо від музичного поля пройтись далі по стежці, то можна ще побачити водоспад без води. Виглядає дивно, але цікаво зазирнути за край водоспаду і погуляти по дну річки. Не знаю чи пересох він нещодавно, чи воно так і було.
Немає коментарів:
Дописати коментар