Перший парад до Дня Подяки був проведений Macy's у Нью-Йорку у 1924 році, але називався він Різдвяним парадом. В першу чергу цей парад був рекламною кампанією для нового нечувано великого магазину Macy's, що займав цілий квартал.
Ніяких повітряних куль на першому параді не було, він складався з працівників магазину у яскравих костюмах, прикрашених платформах і звірів позичених у зоопарку Центрального парку.
Замикав перший парад, які і всі останні, крім параду у 1933 році, Санта Клаус на санях. Перший парад відвідало 250 тисяч людей і він викликав таке захоплення, що Macy's оголосив його річною подією.
Повітряні кулі на параді з'явились трьома роками пізніше, у 1927 році. Їх дизайном займався Ентоні "Тоні" Фредерік Сарг (Anthony "Tony" Frederick Sarg), який все своє життя захоплювався маріонетками.
Він заробляв собі на життя виставами на вулицях Нью-Йорку, коли його помітив хтось з Macy's і запросив його прикрасити вітрину до параду. Він же і розробив перші повітряні кулі, натхненням для яких стала платформа прикрашена повітряними кульками. Вони виготовлялись компанією Goodyear Tire, що робить шини для машин та Rubber Company у Акроні, Огайо.
Спочатку кулі не здували, а відпускали у небо. Та перша спроба це зробити була невдалою - вони неочікувано вибухнули. Наступного року їх дизайн покращили й у 1928 році вони провисіли над Нью-Йорком п'ять днів.
До кожної кулі була прироблена записка, що той, хто знайде цю кулю може повернути її до Macy's та отримати подарунок - 100 доларів. Згодом повітряні кулі перестали відпускати у небо, а стали використовувати кілька разів.
Щоб надути сучасну гігантську кулю треба 90 хвилин і це роблять напередодні параду біля Природознавчого музею (American Museum of Natural History). Кожну кульку "ведуть" 90 чоловік. Після параду їх здувають на сусідній вулиці і це займає лише 15 хвилин. Тож до моменту закінчення параду вони вже майже всі здуті та складені до наступного року.
Немає коментарів:
Дописати коментар