У містечку Вайлдвуд ми були влітку і воно нам дуже не сподобалось. Ну не любимо ми коли гучно, людно, звідусіль запахи смаженого фастфуду, неможливо припаркуватись, все блимає, кричить музика. До того ж пляж у цьому місці теж так собі, дуже широкий, треба довго йти до океану по неприємному чомусь липкому чорному піску. Тож, як можна зрозуміти, ми вирішили, що у Вайлдвуд більше ні ногою, але потім я побачила фотографії цього міста взимку... Виглядало все зовсім по іншому, дуже гарно і незвично. Ми дочекались холоду і вирушили на море :)
Якщо у більшості людей Вайлдвуд асоціюється з морським відпочинком, то для архітекторів це, в першу чергу, місто де в одному місці можна побачити надзвичайно високу концентрацію будівель в архітектурному стилі Гугі (Googie). Цей архітектурний стиль виник у 50х-60х роках двадцятого сторіччя. Гугі це пластикові пальми, неонові вивіски, вигнуті дахи, скло, метал. Це футуризм, яким його уявляли 50 років тому. Цей стиль відомий ще під назвами поп'юлакс (Populuxe) і Ду-Воп (Doo Wop)
Багато готелів Вайдлвуду було побудовано архітектором Вілбертом Морей (Wilbert Morey), якого прозвали "піонером прибережного кітчу" і архітектором Лу Морей(Lou Morey) який спеціалізувався у такому дизайні.
Найкращим представником стилю Ду-Воп у Вайлвдуд є мотель Caribbean. Він був побудований у 1957 році, його дизайн належить Лу Морей, саме тут вперше були використані пластикові пальми в натуральну величину, які стали обов'язковим атрибутом майже кожного мотелю в місті. Мотель планували знести у 2004-му році, але власники ознайомились з історією стиля Гугі та зрозуміли наскільки унікальною є ця будівля, тож його відновили. З тієї пори мотель часто знімався в фільмах і потрапив до національного реєстру історичних пам'яток.
До речі дуже багато будівель у стилі Гугі було знесено чи спотворено, люди просто не усвідомлювали, що це не просто старі, несучасні будівлі, а шматочок цілої епохи. До того ж в такому стилі часто будувались "бюджетні" місця - заправки, мотелі, будівлі фастфуду, недорогі ресторани й кафе, що призвело до того, що ніхто навіть не міг подумати, що це все варто того, аби його зберігати.
У Вайдвуді є цілий музей присвячений стилю Ду-Воп - Doo Wop Experience, який, як і було очікувано, був зачинений взимку. Музей знаходиться у будівлі ресторану "Surfside", який було припинив свою діяльність у 2002-му році і який планували знести. Небайдужі люди зібрали грошей щоб розібрати будівлю ресторану і зберегти її до 2005-го року та вмовити уряд міста надати ділянку землі й проспонсорувати музей, який відчинив свої двері відвідувачам у 2007-му році. Всім кому подобаються 60-ті роки слід його відвідати, кажуть там дуже гарна колекція експонатів у стилі Ду-Воп. Ми ж лише дуже швидко подивились і пофотографували неонові знаки біля музею. Ці знаки колись прикрашали собою мотелі, які не вдалось врятувати.
В цей день було дуже холодно, тож ми все дивились дуже швидко, але це, здається, лише додало атмосфери, була б краща погода - 100% були б ще люди, хтось гуляв би по пляжу, хтось би вигулював собак... А так було дуже круто, лише одне заважало насолоджуватись архітектурою в повну міру - всі місця з кавою були зачинені :) Тож будете їхати беріть з собою термос :)
Немає коментарів:
Дописати коментар