Перший раз ми відвідали це миле містечко наприкінці березня, а другий - в середині червня, так що фотографії будуть з листям і без. Навесні всюди було більше людей, можливо тому, що якраз проходив кінофестиваль. Військово-Морською Академією, що знаходиться в місті, і про яку наступного разу, розгулювали курсанти, туристи й весілля. Влітку ж люди ховались від спеки, курсанти пішли на канікули, тож можна було пофотографувати без купи народу, але багато будівель закрили своїм листям дерева і літнє сонце було безщадним, доводилось пересуватись короткими перебіжками від тіні до тіні. Тож кожного сезону тут є свої принади й недоліки.
Почнемо з оглядової екскурсії. Аннаполіс - столиця штату Меріленд. Місто було засноване ще у далекому 1649 році й назване так на честь Анни, Принцеси Данії і Норвегії. У сімнадцятому сторіччі і до цього Аннаполіс був маленьким глухим селом, що розквітло лише під час Війни за Незалежність у вісімнадцятому сторіччі. Воно стало важливим портом, політичним і адміністративним центром регіону і центром работоргівлі. Та Аннаполісу все ж важко було конкурувати з сусіднім Балтимором, у якому була зручніша і глибша гавань, тож мегаполісом він ніколи й не став. Зате Аннаполісу, хоч і на дуже короткий час, але все ж вдалось побувати столицею США. Сталось це у 1783 році.
В Аннаполісі досить велика історична частина міста, яка дуже добре збереглась. Майже на кожному будинку є такі значки, за якими можна відразу зрозуміти що будинок має історичне значення, визначити приблизно час коли його побудували та архітектурний стиль.
Червоний маркер вказує на георгіанську архітектуру і 1715-1800 роки, бронзовий значок мають будівлі з національним історичним значенням. Блакитні маркери - на будівлях у федеральному стилі побудованих у 1784-1840-х роках, а зелені позначки розмістились на будівлях у стилі грецького відродження, який був популярний у 1820-1860-му.
Фіолетовий маркер позначає вікторіанські будиночки (1869-1901), а сірий - будинки побудовані у 19-20 сторіччі у "народному" стилі специфічному саме для Аннаполісу. Жовті значки розміщені на будинках двадцятого сторіччя(1901-1938)
Меріленці дуже полюбляють свій прапор, такого у жодному іншому штаті ми не бачили, прапор штату просто всюди. Слід зазначити, що прапор гарний і має незвичний дизайн, не схожий на інші. Річ у тому, що в його основу покладена британська геральдика. Чорно-золоті смуги - це сімейний герб родини Калвертів, а червоно-білий хрест - Кросслендів. Цей прапор належить засновнику Меріленду, Джорджу Калверту. Його мати була з родини Кросследнів, тож Калверт об'єднав два герби в один і використав їх на своєму стязі, який у 1904 році став офіційним прапором штату
До того ж він має найбільший у країні дерев'яний купол побудований без жодного цвяха.
Побудували капітолій ще у 1772 році, але остаточно всі роботи завершили лише у 1797-му. Дизайнером будівлі був Джозеф Гораціо Андерсон (Joseph Horatio Anderson), дуже відомий у ті часи архітектор.
В сенатській палаті Капітолію колись дуже давно Джордж Вашингтон склав повноваження президента і головнокомандувача США. В пам'ять про цю подію в Капітолії встановлена його статуя.
Капітолій надзвичайно скромний за сучасними мірками і дуже маленький, та це легко пояснюється його похилим віком.
Як у будь-якому портовому місті в Аннаполісі є набережна, купа ресторанів з морепродуктами й океанськими краєвидами, круїзи, яхти..,
а ще в ньому є Віськово-Морська Академія США, по якій можна гуляти, і про яку наступного разу, бо вже й так щось багато настрочила
Немає коментарів:
Дописати коментар