Сент-Джон, Нью-Брансвік, цікавий не лише своєю архітектурою й історією, а і тим що на його вулицях багато мистецтва. Тож гуляти тут цікаво і з естетичної точки зору. Цікаві скульптури, портрети, мурали - є на що подивитись.
На стіні одного з будинків - портрети відомих людей, що народились у Сент-Джоні.
Біля будинку лоялістів (з американської точки зору зрадників) знаходиться цікава скульптура у вигляді прапору Британії - Юніон Джеку. Скульптура встановлена тут на честь двохсотріччя заснування міста.
Джон Хупер - канадський скульптор, який займається різбленням по дереву. Його роботи завжди легко впізнати, на них - застиглі міські жителі в натуральну величину, стоять у чергах, йдуть міськими вулицями, чекають чогось. Все це у яскравих кольорах, так що пройти й не помітити не можна. У Сент-Джоні ми знайшли три його роботи. Перша - "Годинник"("Time Piece", John Hooper) розташована на Маркет Сквер, чи по нашому - Площі Ринок :). Три людини сидять навкруги стовба з годинником: матуся з дитиною, дідусь та байкер. На горі стовба ще чотири фігурки - всі вони спостерігають за плином часу, хтось дивиться на мобільний, хтось на ручний годинник. Завершують скульптуру чотири фігурки що сидять за столом граючи в карти.
В будівлі поруч знаходиться інша скульптура цього ж автора "Розділені люди рухаються разом" (“People Apart Moving Together”). В цій же будівлі можна побачити ще одну інсталяцію, автора і назву якої я на жаль не знайшла.
Поруч на стіні робота з Lego, на якій зображена скульптура "Годинник", про яку я щойно розказала.
Канада відома своєю популяцією лосів. Ми живих лосів не зустріли, а от скульптури цих тварин там всюди, у кожному місті по одній як мінімум. Лось на Маркет-Сквер зображений у натуральну величину, тож можна побачити наскільки вони великі. Ця скульптура подарунок місту від пивоварні "Moosehead"("Голова лося"). Автор - Форест Харт (Forest Hart)
Продовжуючи нашу прогулянку ми знайшли ще одну скульптуру Джона Хупера - "Люди, що чекають" ("People waiting"). Група з одинадцяти людей зібралась біля магазину і всі вони чекають на щось. Один читає газету, інші розмовляють, хтось годує пташок, а хтось просто сидить.. Білі плями на скульптурі, це не задум автора, це процес реставрації. Як я вже зазначала, скульптури виготовлені з дерева, тож погода регулярно завдає їм шкоди.
Перейдемо від скульптур до стінописів. Автори і назви нажаль невідомі.
На цьому все про Сент-Джон. Дуже цікаве місто з душею і характером і шармом - рекомендую. Дуже все сподобалось.
Немає коментарів:
Дописати коментар