Книжка мені не те щоб не сподобалась, але і захвату не викликала. Біографія, як біографія. Звісно Гамільтон прожив дуже цікаве життя, і я взнала досить багато історичних фактів, яких не знала досі, але не моє воно.
"Александр Гамільтон" перша повна біографія одного з батьків-засновників видана за останні кілька десятиріч. Гамільтон - дуже суперечлива фігура, його переконання та поведінка викликають найбільше протиріч і обговорень. В мене, до речі, він також викликав неоднозначні почуття. Особливо коли він, сам іммігрант, почав просовувати ідеї, що вистачить уже, понаїхало вас тут і так багато, їдьте всі нові іммігранти додому.
Народжений поза шлюбом (що в ті часи для публічної фігури було нечувано і неприйнятно), на карибських островах, без престижної освіти (більшість знань Гамільтон отримав займаючись самоосвітою) Александер Гамільтон завдяки своєму розуму і наполегливості спочатку зумів стати ад'ютантом Вашингтона, а потім міністром Фінансів США.
Саме Гамільтону, який бачив майбутнє країни в індустріалізації, і якому належала ідея побудувати фабрики на Великих водоспадах у Нью-Джерсі, США повинні завдячувати індустріальною революцією та подальшим фінансовим та економічним успіхам. Гамільтону часто закидають, що він бачив США у майбутньому аристократичною країною і прихильником Британської монархії, але це не зовсім так, він просто любив щоб усе було по закону.
Зазвичай в офіційних джерелах і підручниках розказують тільки про те, який позитивний внесок зробили батьки-засновники країни у її розвиток, та описуються які вони були розумні, добрі, чесні й так далі. Тут же можна взнати про те, що Джефферсон був же дуже підступною людиною, і плів такі інтриги... Про те, що політика завжди була дуже брудним ділом, про безлад який творився відразу після закінчення Війни за Незалежність, коли власне хто хотів, той і ставав до керма, та про самого Гамільтона, який зраджував жінці мало не з повією і взагалі не дуже приємною особою був судячи з усього.
Біографію було цікаво слухати не скільки із-за самого Гамільтона, а тому, що можна було тут і там щось цікавеньке взнати про становлення Америки як незалежної держави. Якісь міні-факти, які зазвичай ніде не освітлюються.
Книжку рекомендую тим кого цікавить історія і хто любить біографії. Всім іншим не дуже:)
Оцінка 6,5 з 10.
Немає коментарів:
Дописати коментар