До того як побудували цей Капітолій уряд штату Нью-Йорк знаходився в будівлі міської адміністрації, яка знаходиться прямо напроти. Наприкінці дев'ятнадцятого сторіччя будівля не могла більше вміщати всю адміністрацію штату і міста тож було вирішено будувати новий більший і гарніший Капітолій.
Будівництво йшло 32 роки, з 1867 по 1889 рік. За цей час змінилось три команди архітекторів. Першим архітектором був Томас Фуллер (Thomas Fuller), з 1867 по 1875 роки; потім, з 1875 по 1883 рік, керували дизайном і роботами Леопольд Ейдлітц (Leopold Eidlitz) і Генрі Гобсон Річардсон(Henry Hobson Richardson). Завершив будівництво Ісаак Дж. Перрі у 1889 році.
Фуллер побудував перший поверх в класичному/романському стилі. Ейдлітц і Річардсон продовжили будівництво і побудували другий і третій поверхи у класичному стилі відродження. Врешті решт Перрі завершив верхні поверхи у модифікованому вікторіансько-романському стилях. Кажуть що Перрі скористався дизайном Річардсона, і саме Річардсону будівля завдячує своїм зовнішнім виглядом. Річардсон хотів щоб Капітолій був схожий на Міську Адміністрацію Парижу і йому це вдалось.
Під час будівництва Капітолію було використано тисячі каменів, кожен з яких був витесаний вручну. Каменярі працювали по десять годин на день і отримували 5-10 доларів, що було вдвічі більше ніж середня зарплатня тоді. Найбільшою проблемою став гранітний екстер'єр будівлі - знаряддя праці, якими цей граніт обробляли гнулись, ламались і взагалі для граніту не були пристосовані, але майстрам не лише вдалось викарбувати каміння для оздоблення, але і прикрасити фасад різьбленням.
Починається тур Капітолієм з Сенатських сходів. Їх дизайнером був Леопольд Ейлітц. Скляну стелю, яка зараз є прикрасою і точкою фокусу приміщення, у 1946 році прибрали, щоб створити більше офісів. На щастя, під час масивної реставрації, що відбулась у 2012 році, їх відновили.
Сходи Асамблеї, теж справа рук і фантазії Ейдлітца. Ці сходи були побудовані першими з трьох головних сходів. Тут так само прибирали скляну стелю, і так само відновили її у 2011 році.
Прямо манія якась була дивлюсь прибирати вікна і перетворювати приміщення на темні льохи.
Треті сходи Капітолію офіційно називають Великі Західні сходи.
Далі пройдемось залами Капітолія.
Зал Нью-Йорку слугує своєрідною картинною галереєю. Тут можна побачити роботи багатьох відомих і не дуже художників, на яких зображена історія штату та його мальовнича природа.
А от приймальня Губернатора варта уваги. За планом, який ніколи не був втілений в життя тут повинна бути вежа. Вежу побудувати не вдалось, але на згадку лишилась кругла кімната. Потім планувалось що тут буде ротонда, як у всіх інших капітоліях, та цей план теж було втілено лише наполовину - купол зробили, але все інше залишили як було, тож купол знаходиться дуже близько.
Це навіть добре що так вийшло бо він прикрашений дуже гарною мозаїкою Вільяма деЛефтвіча Доджа (William deLeftwich Dodge)
Вестибюль Сенату служить місцем зустрічі сенаторів з пресою, виборцями та колегами.
Вестибюль Асамблеї цікавий тим, що це єдине приміщення в будівлі де залишилась оригінальна склепінчаста стеля.
У Верхньому сенатському коридорі можна помилуватись оригінальною дзеркальною плиткою на підлозі, яка зроблена у вигляді мозаїки, яку ми чогось вирішили не фотографувати.
В жодну з палат ми не потрапили - був вихідний день і вони були зачинені, тож довелось лише заглядати у вікна. А там, судячи з картинок, дуже гарно.
Капітолій нам дуже сподобався. Незвичайний, несхожий на жоден інший і гарний, як всередині так і зовні. Я б ще раз сходила.
Немає коментарів:
Дописати коментар