У 1907 році на місці сучасного Норфолку проходила всесвітня виставка Джеймстаун, які так любили проводити в Америці на початку двадцятого століття. На неї були запрошені й високі військові чини, зокрема морські офіцери найвищих рангів, які помітили, що місце просто ідеальне для морської бази. Пропозиція купити ці землі та побудувати базу надійшла до конгресу США, але була відхилена. Та у 1917 році США приєднались до Першої Світової війни тож про Норфолк знову згадали, гроші знайшлись і було придбано 2 гектари землі та розпочато будівництво необхідних для функціонування військової бази споруд.
Почали з тренувального центру для моряків, який відкрив свої двері для майбутніх морських вовків вже через 30 днів після початку будівництва. А через п'ять місяців на базі вже були будівля управління, ще один тренувальний центр, авіаційна база, госпіталь та станція для підводних човнів. У 1918 році на базі розміщувалось 34 тисячі військовослужбовців. База росла, копались канали для більших кораблів, активно будувались все нові й нові технічні споруди казарми для новобранців та кращі будинки для офіцерів.
Після закінчення війни, як очікувалось кількість персоналу і швидкість розвитку бази зменшились, особливо у часи Великої депресії, в основному вона використовувалась для тренування.
Наприкінці 30-х років ситуація у Європі почала загострюватись, тож Штати про всяк випадок вирішили підготуватись теж і згадали про Норфолк. У 1939 році туди повернувся Атлантичний флот та літаки, все помили, почистили, відновили запаси пального і зброї. Коли ж розпочалась Друга Світова Норфолк знову почав бурхливо розвиватись - нові землі, нові ангари, нове озброєння та значне зростання штату. У 1941 році на базі з'явились авіаносці й почала працювати програма з підготовки пілотів, пізніше тут також почали навчати механіків, радистів, та багатьох інших.
Після війни Норфолк продовжував працювати майже на повну потужність. Тут працювали ремонтні заводи, перевозились вантажі, продовжувала розвиватись авіація. Сповільнилось усе лише з закінченням Холодної війни, тож почали реорганізацію. Зокрема об'єднали в одну морську та авіаційні бази, які знаходились поруч, але підпорядковувались різним структурам, саме так Норфолк став найбільшою в світі військовою базою. Її розміри вражають - ціле окреме місто, зі своїми пожежними станціями, поліцією, госпіталем, широкими вулицями, величезними кораблями та літаками. Дуже нам сподобалось.
Немає коментарів:
Дописати коментар