У мене цей штат асоціюється в першу чергу з цією фото
Монтана - нескінченні пасовища, неймовірні відкриті простори і гори. Навіть назва штату пішла від іспанського слова montaña, що у перекладі значить гора. Неофіційна ж назва штату - Країна Великого Неба. Тільки опинившись там і побачивши ці простори на власні очі ми зрозуміли звідки така назва - там і справді Небо. Неймовірне просто. Синє, чи вкрите хмарами, величезне, воно всюди, обнімає і затягує у свою безодню... Скільки сягає око лише воно одне.
Монтана - четвертий за площею штат США, але за щільністю населення - 48. На квадратну милю там проживає у середньому лише сім(!!!) чоловік. Для порівняння, у Нью-Джерсі - на квадратну милю приходиться 1200 чоловік, у 171 раз більше.
Займаються монтанці в основному фермерством - вирощують тисячі корів та пшеницю. Також у Монтані видобувають вугілля, нафту, газ, заготовляють деревину та розважають туристів:) Я не думала, що Монтана настільки розвинена, уявляла собі її як Західну Вірджинію - ні поїсти нема де, ні переночувати, але Монтана приємно здивувала у цьому плані. Можливо далось взнаки те, що у Монтані знаходиться Національний парк Глейшир, та невеличкі частинки одного з найпопулярніших парків - Йеллоустоун. Містечка навкруги них повністю орієнтовані на мільйони відвідувачів, що приїжджають до них кожного року.
Поголів'я великої рогатої худоби у штаті набагато перевищує кількість людей. Не знаю в скільки разів, але думаю, що в десятки. До того ж дуже багато худоби випасається не у загонах, а на вільному випасі. Оленів, антилоп та косуль у штаті теж більше ніж людей, тож вони всюди і за ними треба уважно слідкувати, бо вони не дотримуються правил дорожнього руху:)
У штаті дуже багато броварень, які варять смачне пиво. Ми відвідали дві, броварню Flathead Lake Brewing Co, у місті Каліспелл (Kalispell, MT)
та Bayern у місті Мізула (Missoula, MT).
Обидві нам дуже сподобались, і пиво смачне і кормлять добре. У Каліспеллі до цього ще й додаються прекрасні краєвиди на озеро Флетхед. Після перельоту через майже всю країну, дороги, музею, церкви і Будд, це було просто чудовим завершенням дня.
Потім ми ще прогулялись по Каліспеллу, який нас вразив тим, що був абсолютно порожнім. Машини стояли вздовж узбіч, але людей видно не було:) Як у будь-якому місті у західних штатах у Каліспеллі широкі вулиці, навіщо їм такі - не відомо, але їм є де розгулятись, тож чому б і ні:)
Якщо вже мова зайшла про дороги треба сказати про обмеження швидкості, у Монтані - на хайвеях максимальна швидкість 80 миль на годину(129 км/год), на другорядних дорогах 70-60 (112-96 км/год), у Нью-Джерсі на таких дорогах обмеження зазвичай не більше 45.
Зважаючи на те, що дороги часто там не дуже прямі, між зустрічними смугами нема ніяких відбійників, а вночі стоїть суцільна темрява, це спочатку не дуже комфортно, потім правда звикаєш:)
Ще слід пам'ятати про корів, що вільно собі бродять, де хочуть, часто чорного кольору і дуже полюбляють узбіччя:)
Немає коментарів:
Дописати коментар