Комплекс функціонував протягом сорока років і саме тут була розроблена кінокамера, поліпшені технології фонографів, записувалась музика, німе та звукове кіно, тут були винайдені алкаїнові батареї та багато чого іншого.
Зараз же тут розташувався Національний Історичний парк Томаса Едісона, в якому зібрана найбільша колекція матеріалів та експонатів, що стосуються цієї видатної особи, бізнесмена, винахідника і просто трудяги, який може і не був геніальним вченим, але зумів довести усім, що вміти довго, наполегливо і важко працювати це теж талант.
Найбільшим винаходом Едісона, мабуть, таки є не лампочка і не фонограф, а те що він постав процес відкриття і розробок на конвеєр створивши величезний комплекс лабораторій, де науковці та інженери працювали над новими ідеями та над удосконаленням існуючих технологій зранку до ночі.
А щоб заробити гроші винахідництвом треба щоб твої винаходи продавались, тож Едісон був зосереджений на покращенні життя якомога більшої кількості людей (читай покупців), а не на розгадках таємниць світу.
Комплекс у Вест-Орандж в десять разів більше ніж перша лабораторія Едісона, що була розташована у місті Менло-Парк і виглядає більше як кампус якогось коледжу: велика триповерхова будівля, з лабораторіями, майстернями, бібліотекою, та офісом Едісона;
окрема будівля для хімічної лабораторії; ще одна для досліджень з фізики; ще одна - металургійна лабораторія.
Мало хто пов'язує ім'я Едісона з кіноіндустрією, але саме він створив першу в світі кіностудію, яка називалась Чорною Марією (Black Maria). Її побудували у 1893 році, щоб робити фільми для кінетоскопів. Кінетоскоп - це пристрій який був розроблений для індивідуального перегляду фільмів, щоб подивитись "фільм" глядачу треба було дивитись в середину кінетоскопу у невеликий отвір розташований зверху пристрою. Технологої знімання в ті часи були, як можна уявити, дуже недосконалі, тож вимагали багато світла. Щоб задовольнити цю вимогу на даху "Марії" було величезне вікно, до того ж вся конструкція могла обертатись навколо своєї осі - вслід за сонцем.
У тому ж 1893 році, Едісон влаштував першу публічну демонстрацію фільму знятого у Чорній Марії за допомогою кінетоскопу, а в же у 1894 році почав заробляти гроші на цьому, коли Компанія Холланд Бразерз (The Holland Brothers) відкрила перший "кінотеатр" в Нью-Йорку. За вхід брали 25 центів, що дозволяло глядачам подивитись фільми Едісона на п'яти кінетоскопах, розташованих в два ряди. Скоро "кінетоскопічні" заклади стали відкриватись по всій країні. В 1901 році Едісон побудував модернізовану кіностудію у Нью-Йорку, тому Чорна Марія була спочатку зачинена, а у 1903 році знищена, тож студія що знаходиться в музеї - репліка побудована в 1954 році.
В музеї також весь час проводяться різні шоу і демонстрації, ми потрапили на демонстрацію фонографів і послухали музику записану більш ніж сто років тому. Звучить не дуже, але то ми балувані:)
Поруч з музеєм розташований маєток в якому жив Едісон, але він зачинений до 30-го березня, тож треба буде ще раз навідатись туди.
Немає коментарів:
Дописати коментар