Військова академія США у Вест-Пойнт (United States Military Academy) розпочала свою роботу ще у 1802 році, за наказом Президента Томаса Джефферсона. Перші випускники покинули її стіни в тому ж році. Тоді підготовка офіцерів займала лише кілька місяців. Минуло багато років, змінився навчальний план, навчання в академії тепер займає чотири роки, змінились вимоги до кадетів, але одне залишається незмінним — кожного року академія підготовлює і випускає офіцерів для армії США.
Спочатку на місці академії був військовий форт, заснований в 1778 році, під час війни за Незалежність, щоб захистити гирло річки Гудзон. Якби британці отримали над нею контроль, то це дало б їм можливість розділили війська США та захопити одну з головних транспортних артерій того часу. Місце для форту було обрано невипадково, по перше тут річка має форму літери "S", що примушувало кораблі пропливати повільно, по-друге, вона оточена високими пагорбами, і ворожі вітрильники були як на долоні, ну і по-третє, Гудзон тут дуже вузький, тож для надійності її ще і величезним ланцюгом перекрили. Частини цього ланцюга можна побачити під час туру і в музеї.
Тепер стратегічна колись точка використовується в основному щоб милуватись краєвидами Гудзону.
Спочатку Вест-Пойнт називали форт Арнольд, на честь Бенедикта Арнольда, командувача військами США. Та посеред війни за незалежність Арнольд переметнувся на сторону британців і намагався здати їм плани форту і сам форт. Задум Арнольда було розкрито і форт перейменовано.
Вступити до Академії не так уже й легко: треба подати заявку до самої Академії та щоб її прийняли, а ще треба рекомендація від члена Конгресу, Президента чи віцепрезидента США. Навчання в Академії безкоштовне, але після випуску офіцери повинні відслужити в армії п'ять років.
В програму навчання входить не лише військова муштра, а і навчання з найрізноманітніших дисциплін, як інженерних так і гуманітарних. Також всі кадети повинні обов'язково займатись спортом і слідувати головним моральним принципам Академії. Кадет не повинен брехати, обдурювати, красти або дозволяти іншим це робити.
Будівлі академії дуже гарні. На жаль, більшість з них ми бачили лише з вікна. Майже всі будівлі у неоготичному стилі, сплановані й побудовані бостонською фірмою "Cram, Goodhue, and Ferguson". Одна з будівель, яку нам таки вдалось роздивитись — це Кадетська Церква (Cadet Chapel). її було побудовано в 1910 році.
Орган у церкві є найбільшим церковним органом у світі. Наш гід сказав що тут проходять концерти органної музики й на них можна потрапити. Залишилось тільки знайти як і коли:)
Неймовірні вітражі у каплиці зроблені фірмою "Willet Studios". На головному з них, над вівтарем зображено гасло Академії "Обов'язок, Честь, Країна"("Duty, Honor, Country"). Цей вітраж був першим у церкві, решту — з обох боків каплиці доставляли поступово, це подарунки від випускників.
Поруч з туристичним центром академії знаходиться музей Вест-Пойнт, в нього можна потрапити й без туру, бо він знаходиться поза територією академії. Вхід вільний. Цей музей було відкрито ще у 1854 році, що робить його найстарішим військовим музеєм у країні. Серед перлин експозиції — пістолети Джорджа Вашингтона та Гітлера, меч Наполеона, та багато іншої зброї яка належала відомим історичним особам. Крім того в музеї можна ознайомитись з історією самої Академії та армії США.
Нам дуже сподобалось усе, і академія, і тур, і музей. Жаль лише, що не можна ближче роздивитись і підійти до всіх інших будівель кампусу, які виглядають як старовинний замок. Навкруги Академії теж є що подивитись, вона розташована у надзвичайно мальовничій місцині, навіть їхати туди одне задоволення, так що дуже рекомендую.
Немає коментарів:
Дописати коментар