Капітолій штату Пенсильванія - місце, яке обов'язково потрібно відвідати. За красою, розкішшю і монументальністю його можна порівняти з головним Капітолієм країни у Вашингтоні, та якщо в Вашингтоні треба записуватись на тур, стояти в черзі, і милуватись інтер'єрами поруч з сотнями туристів, у пенсильванському Капітолії людей зовсім небагато, а після туру можна тинятись тим Капітолієм скільки влізе. Слід зауважити, що це працює у всіх Капітоліях крім головного - можна бродити скільки завгодно і ніхто за тобою не наглядає.
Мозаїки з зображеннями тварин, пташок, сценами з історії штату і країни, технікою, людьми... чого тільки там немає. Вже після туру будівлею (який я дуже рекомендую, бо з туром можна потрапити у закриті в неробочі години кімнати, і він дійсно цікавий) ми просто ходили й розглядали підлогу щедро всипану мозаїками, яких там 377 штук.
В Капітолії 475 кімнат, чотири поверхи й мезонін. Головний вхід прикрашають масивні бронзові двері, пройшовши через які відвідувач зразу опиняється перед величними сходами з каррарського мармуру на створення яких архітектора Джозефа Міллера Хастона(Joseph Miller Huston) надихнули сходи Парижської Опери.
На грандіозному відкритті грандіозної будівлі у 1906 році був навіть присутній Теодор Рузвельт, який сказав, що Капітолій Пенсильванії - найкращий з усіх що він бачив за все життя. А відразу після церемонії відкриття вибухнув скандал - виявилось що Хастон та його команда витратили в три рази більше грошей ніж планувалось, велика частина яких пішла у кишені архітектора та його довірених осіб. В результаті розслідування Джозеф Хастон та чотири чиновники причетні до розподілу коштів були звинувачені в корупції і засуджені до двох років ув'язнення.
Найвражаючою частиною Капітолію традиційно є ротонда, яку вінчає купол вагою двадцять три з половиною тисячі тонн і висотою понад вісімдесят метрів. Кожен кут ротонди прикрашений медальйонами, що зображають мистецтво, релігію, науку і закон. Їх автор - Едвін Остін Еббі (Edwin Austin Abbey).
Стінописи на куполі зображають індустрії на яких було побудовано економіку штату - вугілля, нафту, сталь та момент прибуття до Америки засновника Пенсильванії Вільяма Пенна.
Палата Представників теж прикрашена муралами Еббі, неймовірними вітражами, мармуром з Франції та антикварними меблями з червоного дерева
Не менш розкішна і Палата Сенату. Її оформлювала талановита художниця Віолет Оаклі(Violet Oakley). Створення картини, яка прикрашає стіни Палати й зображає історію США, зайняло вісім років.
Люстри у палаті дуже гарні і дуже важкі - кожна з них має вагу понад дві тони. Мармур, що прикрашає стіни Палати було імпортовано з Ірландії.
Капітолій нам дуже сподобався, ми їздили до нього під час Різдвяних канікул, тож гуляти навколо нього якось не було бажання, але кажуть що там теж гарно. Може ще якось заскочимо, коли тепло буде, роздивимось екстер'єр краще та помилуємось фонтаном біля входу.
Немає коментарів:
Дописати коментар