Я вже писала про маяк і про незвичайний скульптурний комплекс, який ми відвідали під час цієї ж поїздки, тепер черга дійшла до будинку Вандербільтів, нащадків відомого Корнелія Вандербілта, який фактично створив залізничні дороги США. На жаль чи на щастя, нам доведеться відвідати це чудове місце ще раз, коли вони закінчать масштабну реставрацію, бо будинку ми фактично не побачили.
Син Барда, Вільям продав їхній маєток Доктору Девіду Хосаку (Dr Devid Hosak), бізнес-партнеру батька, який перетворив трохи хаотичний, милий парк на доглянутий сад та побудував тут теплиці.Третій власник саду і землі додав будиночок садівника і "сарайчик" для різних садових знарядь праці.
Засновник династії Корнелій Вандербільт позичив у своїх батьків 100 доларів і перетворив їх на мільйони, розпочавши з поромів, які перевозили пасажирів через Гудзон, і закінчивши залізницею і побудовою Гранд Сентрал, відомого Нью-Йокрського вокзалу, який вражає і сьогодні. Більшу частину грошей Корнелій залишив своєму сину Вільяму, в якого було вісім дітей. Він у свою чергу розділив спадок між ними. Гроші які дістались у спадок, а не зароблені важкою працею, витрачаються дуже легко, тож вони побудували у різних частинах країни сорок(!) розкішних маєтків і вели дуже непомірне життя. Найскромнішим з цих дітей був Фредерік, якому власне і належить будинок над Гудзоном. Цікаво те, що його спочатку взагалі хотіли залишити без спадку, бо він мало того що одружився з жінкою, яка розлучилась зі своїм чоловіком, нечуване нахабство у ті роки, так ще й першим її чоловіком був двоюрідний брат Фредеріка. Як розумієте сім'ї таке не дуже сподобалось. Та Вільям Фредерік змилувався і таки залишив трохи грошей Фредеріку, який єдиний з усієї сім'ї не тільки не розтринькав їх, а і примножив.
Будинок, мабуть, дуже гарний, але не в оздоблені риштування. Те ж саме можна сказати й про внутрішнє оздоблення - гобелени, двері, каміни - все вражає, але накриті тканиною меблі зсунуті в куток не роблять інтер'єри кращими.
Фредерік намагався зробити своє житло якомога комфортнішим, тож його будинок став першим електрифікованим будинком в цих краях і вечорами жителі навколишніх сіл збирались навколо щоб просто подивитись як вимикатимуть світло. До того ж у будинку було центральне опалення, гаряча вода, туалети - нечувана розкіш і модерн.
У Фредеріка і Луїзи не було дітей, тож маєток у спадок дістався їх племінниці, яка не мала грошей на його утримання. Введення податку на прибуток, спадок і землю змусило нащадків перших американських магнатів розпродавати палаци і землі, що належали їх предкам.
Маргарет Луїза Ван Ален, та сама племінниця, довго намагалась продати будинок, але охочих купити не знаходилось. Врешті-решт маєток, що почав потихеньку занепадати, врятував їх сусід - Франклін Рузвельт. Він запропонував перетворити будинок у національний парк, на що Маргарет радо погодилась і продала маєток і парк країні за 1 долар у 1940-му році.
Немає коментарів:
Дописати коментар