Чесно кажучи, музеї Мадам Тюссо, відомі своїми восковими моделями, мене не дуже цікавлять. В першу чергу тому, що я більшість цих людей просто не знаю, а якщо і знаю то захват їх зображення в мене не викликають. Та квитки в Музей Мадам Тюссо у Вашингтоні мені дістались як бонус до інших квитків, тож я вирішила що треба сходити, не пропадати ж добру.
Головною відмінністю Вашингтонської філії музею від усіх інших є те, що вона надзвичайно політична. Тут можна подивитись на всіх президентів країни, починаючи з Джорджа Вашингтона і закінчуючи Трампом.
Марі Гросгольц, засновниця музею Тюссо, народилась у Франції у 1761 році. Її мама працювала у доктора, який займався створенням воскових моделей. Саме він і навчив Марі цьому мистецтву, і саме завдяки йому вона потрапила до Парижа.
В шістнадцять років Тюссо вже створила свою першу воскову фігуру, а в сімнадцять викладала мистецтво у сестри короля Луїса XVI. За зв'язки з королівською сім'єю її під час Французької революції протримали у в'язниці три місяці. Її навіть засудили до страти, але кажуть, що за неї вступився якийсь друг, що був дуже важливою персоною і її випустили.
Навіть під час революції вона не зупинилась робити свої фігури і створила моделі багатьох жертв революції. В 1795-му році Марі вийшла заміж і перетворилась на Мадам Тюссо.
У 1802 вона вперше стала показувати свою колекцію за гроші, спочатку як частину шоу у Лондонському театрі. Їй не сподобалось що вона повинна ділитись прибутками за це з організаторами шоу, тож Мадам Тюссо стала мандрувати Англією й Ірландією виставляючи свої роботи. Врешті-решт, у 1835 році, вона осіла у Лондоні на Бейкер-стріт і відкрила музей. Найголовнішою принадою музею була кімната жахів, в якій демонструвались фігури убивць та їх жертв, голови страчених під час Революції, та інші жорстокі сцени.
У Вашингтонському музеї нічого такого немає, ніякого насильства. Найбільшою частиною музею, як я вже казала є Президентська галерея. В ній можна сфотографуватись з усіма президентами та визначними політиками з інших країн. Найбільш популярними є Лінкольн, з яким можна посидіти в театральній ложі (так підозрюю за хвильку до його смерті),
пара Кеннеді, Обама, та Трамп. Щоб сфоткатись з останніми двома треба вистояти в черзі :).
До найбільш популярних фігур відноситься ще й фігура Дядька Сема :)
Далі - кімната з акторами та співаками. Стандартний набір - Анджеліна Джоллі, Бейонсе, та інші зірки.
Також там були фігури п'ятьох Джеймс Бондів і якогось капловухого чувака, якого помилково поруч з ними поставили (сарказм)
У Медійній кімнаті я майже нікого не знала, тому що рідко дивлюсь шоу і новини. Так само сталось і у спортивній. Не фанат.
Музей досить маленький, тож обійти його можна дуже швидко, особливо коли половина "зірок" тобі взагалі невідома, а інша половина взагалі не цікава :) Не можу сказати, що я була від нього в захваті, але один раз можна сходити.
Немає коментарів:
Дописати коментар