Ще до того як нафту почали використовувати як пальне, індіанці робили з неї засоби від комах, мазі та використовували її у релігійних обрядах. Калюжку нафти в ті часи можна було знайти просто гуляючи пенсильванським лісом. Поступово нафту почали використовувати замість китового жиру у лампах. Саме тоді інвестори й вчені почали експериментувати з нею та розглядати можливості використання нафти в інших індустріях та для отримання енергії.
Семюел Кіер(Samuel Martin Kier), якого часто називають дідусем Американської нафтової індустрії займався видобуванням солі, і зовсім не радів, коли в своїх свердловинах знаходив ще і нафту. Та одного дня він помітив, що медична олія, яку виписали його жінці (і мабуть, продавали втридорога) виглядає дуже схожим на безкоштовну олію в його свердловинах. Кіер був бізнесменом тож швиденько скористався можливістю і почав продавати нафту у медичних цілях, що дозволило йому розбагатіти. Він припинив займатись сіллю і почав продавати нафту та вивчати її властивості. У 1850-х роках Кієр об'єднався з Джоном Кіркпатріком (John T. Kirkpatrick) щоб побудувати перший нафтоочисний завод. Через деякий час вони почали продавати нафту, яку використовували для освітлення.
Музей Нафти "Пенн Бред"(Penn Brad Oil Museum), який ми відвідали, знаходиться на місці нафтового родовища Бредфорд. У цих місцях у 1881 році видобувалось 83% усієї нафти у США. Куди не кинь оком можна було побачити нафтові свердловини, яких налічувалось тут майже 90 тисяч. Саме тут вперше добули нафти на мільярд доларів.
На згадку про ті часи залишилась лише одна бурова установка, висотою 20 метрів, яка є центральним і найцікавішим експонатом музею. Установка у робочому стані, можливо влітку можна побачити як вона працює. Такі установки були дуже популярними з 1800-х по 1930-ті роки.
У музеї кілька експозицій, перша - присвячена історії видобування нафти, там можна побачити лабораторні пристрої які використовувались для визначення якості нафти, моделі нафтоперегінних та бурових установок та подивитись як добували нафту більш ніж сто років назад.
Друга частина експозиції знаходиться в великому холодному сараї :) Бури, двигуни, та інші пристрої, які використовувались на бурових установках. Деякі з цих парових двигунів ще й досі знаходяться в робочому стані.
Ну і нарешті, найцікавіша частина музею - просто неба. Тут знаходиться типовий будинок працівників нафтової індустрії часів буму. Будинок так собі, порожній трохи й ми таке вже бачили.
А от бурова установка - це вже щось цікавіше. Ми, мабуть, провели біля неї найбільше часу. Дуже цікаво, як в кіно. :)
Музей, може і не вартий того щоб у нього спеціально їхати, якщо ви не фанат історії нафтової індустрії, але вартий того щоб зайти якщо знаходитесь десь у цих краях.
Немає коментарів:
Дописати коментар